The Lord of the Rings: Gollum 2022’de Çıkacak!

524
The Lord of the Rings Gollum 2022'de Çıkacak!
The Lord of the Rings Gollum 2022'de Çıkacak!

2020 yılının başlarında Yüzüklerin Efendisi serisi hayranlarını oldukça sevindirecek bir olay gerçekleşti. Serinin ikonik karakterlerinden birinin geçmişi konu alacak oyun duyuruldu. The Lord of the Rings: Gollum adlı oyun isminden de anlaşılacağı üzere Gollum’un hikayesini konu alıyor.

Daedalic Entertainments tarafından henüz yapım aşamasında olan oyun için birçok insan heyecanlı. Daedalic Entertainments, daha önce Monolith’te bulunan hakları, Middle-earth Enterprises ile yaptığı anlaşma sayesinde eline aldı ve bu oyunu resmen lisanslamış oldu. Ancak pandemi süreci bu oyunun da çıkış tarihini olumsuz etkiledi.

via GIPHY

Oyunun geliştiricisi Deadalic geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla 2021 çıkması planlanan oyunun 2022’ye ertelendiğini duyurdu. Yapılan açıklamada ertelenme sebebi belirtilmedi. Nintendo Switch, PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4, Xbox One X|S ve PC platformlarına çıkacak oyunun Türkçe arayüz ve altyazı desteği de bulunacak.

Yapılan açıklamada oyunun dağıtımı için Nacon ile anlaşıldığı da duyuruldu. Geliştirici şirket tarafından ifade edilenlere göre bu anlaşmanın sebebi oyun konusunda Yüzüklerin Efendisi hayranlarının beklentilerinin karşılanması ve yeni nesil konsolların gücünden tam olarak yararlanılmasını sağlamak.

Buraya tıklayarak Steam sayfasına erişebilirsiniz.

The Lord of the Rings: Gollum

The Lord of the Rings: Gollum
The Lord of the Rings: Gollum In-game Screen

Atletik ve çevik, sinsi ve kurnaz. Kaybettiğini bir kez daha avuçlarının arasında tutma arzusuyla yanıp tutuşan Gollum, Yüzüklerin Efendisi™ dünyasındaki büyüleyici karakterlerden biridir.

Kimsenin hayal bile edemeyeceği şeyler görmüş, kimsenin bahsetmeye bile cüret edemeyeceği şeylerden sağ çıkmıştır. Bölünmüş kişiliğinden dolayı Gollum kadar vahşi ve hain olabilirken, Sméagol kadar da arkadaş canlısı ve temkinli olabilir.

The Lord of the Rings: GollumJ.R.R. Tolkien’ın hikâyesinde ne kadar hayati rol oynasa da Gollum’un maceralarının çoğu henüz anlatılmadı. Yüzüklerin Efendisi™: Gollum™’da bu hikâyenin keyfine varacaksınız. Kara Kule’deki esaret yıllarından Mirkwood Elfleri’nin yanındaki zamana kadar her şeyi bulacaksın.

Hayatta kalmak ve karşınıza çıkanların üstesinden gelmek için gizlilik, çeviklik ve sinsiliği kullanın. Tehlikeleri aşarken zıplayın ve boğuşun ya da avantajlı noktalara tırmanın.

The Lord of the Rings: GollumGollum bir savaşçı olmasa da, fırsat çıktığında dikkatsiz bir düşmana suikast düzenlemek veya daha yaratıcı ve hain yollarla onu ortadan kaldırmak tam da ona göre bir şey.

The Lord of the Rings: GollumVerdiğiniz kararlar ve oynayış şekliniz Gollum’un kişiliğini doğrudan etkileyecek: Gollum ve Sméagol’un oluşturduğu iki taraf arasındaki mücadelede Gollum’un karanlık tarafının mı kontrolü ele alacağını ya da bir zamanlar Sméagol olandan geriye bir umut ışığı kalıp kalmadığını seçmek sizin elinizde. Tek zihin, iki ego. Karar senin!