Riot Games’in Yeni Oyunu Valorant İçin Kapalı Beta Kayıtları Başladı!

678
Riot Games'in Yeni Oyunu Valorant İçin Kapalı Beta Kayıtları Başladı!
Riot Games'in Yeni Oyunu Valorant İçin Kapalı Beta Kayıtları Başladı!

Riot Games 2019 yılının sonlarında çok büyük bir etkinlik gerçekleştirmişti. League of Legends oyununun 10. Yılı Kutlama etkinliğinde çok büyük sürprizler yapılmıştı. Runeterra’ya bağlı ve tamamen ayrı yeni oyunların çıkacağı duyurulmuştu. Bu oyunlardan ilki Runeterra evreninde geçen Legends of Runeterra geçtiğimiz aylarda çıkış yapmıştı. Şimdiyse Runeterra’dan farklı bir evrende geçen yeni oyun için kapalı beta sürecinin başlayacağı duyuruldu. Valorant oyununun kapalı beta sürecinin yakında başlayacağı açıklandı.

Valorant

Riot Games bu oyunun tüm PC’lerde stabil olarak çalışabilmesi için de özel bir çaba göstermiş. Oyunun geliştirilme safhasında herkesin rahatça oynayabilmesi de belirlenen hedefler arasında yer almış. Valorant’ta nişancılık hassas, belirleyici ve ölümcül bir etken. Riot Games’in yaptığı geliştirmelerle oyunda başarılı olmak yalnızca gösterdiğin beceri ve kullandığın stratejiye bağlı olacak. Oyunun sitesinde konuyla ilgili bulunan açıklama:

“Bir oyuna, onu hayatına sokacak kadar güvenebilmen için şunların gerekli olduğuna inanıyoruz: 128-tick sunucular, çok düşük özellikli (belki on yıllık) bilgisayarlarda bile en az 30 FPS, modern ekipmanlarda 60 ila 144+ FPS, dünya çapında büyük şehirlerdeki oyuncuların 35 ms’in altında oynamasını hedefleyen global veri merkezleri, yıllardır üzerinde takıntılı şekilde çalıştığımız bir ağ programlaması (netcode) ve anti-cheat, yani hile karşıtlığı konusunda ilk günden beri gösterdiğimiz kararlılık.”

Valorant Kapalı Beta’ya Nasıl Kayıt Olunur?

riot-gamesin-yeni-oyunu-valorant-icin-kapali-beta-kayitlari-basladi

Uzun zamandır beklenen Valorant, 7 Nisan 2020’de kapalı beta sürecini başlatacak. Bu noktada global bir sürecin başlangıcını gerçekleştirmek isteyen Riot Games maalesef amacına bu konuda başarılı olamadı. Koronavirüs nedeniyle çeşitli bölgelerde çalışmaların ertelenmesi oyunun gelişimini de olumsuz etkilemiş gibi duruyor. Yalnızca Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Türkiye ya da Avrupa’da oynayan oyuncuların, Kapalı Beta’ya katılma şansı bulunuyor. İlerleyen dönemlerde diğer bölgelerin de kapalı betaya katılması için çalışmalar gerçekleştirilecek.

VALORANT Kapalı Beta’sı 7 Nisan’da yalnızca PC için başlıyor. Başlangıç saati ise Türkiye saati ile 16:00 olarak duyuruldu. Ayrıca oyunun çıkışında, henüz üzerinde çalışılan kaplamaları ve mağazayı deneyenlere bir teşekkür maiyetinde, VALORANT Puanlarını üzerine %20 daha ekleyerek geri vereceğiz. Bir örnekle pekiştirelim: Kapalı Beta süresince 10.000 VALORANT Puanı satın alacak olursan, oyun çıktığında 12.000 VALORANT Puanın olacak. (Bu bonus, daha büyük miktarlarda puan satın almanı sağlayan paket kampanyalarında bile geçerli.)

Kapalı Beta’ya katılabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor. Kapalı beta sürecine dahil olabilecek oyuncu sayısının sunucuların kapasitesi ile doğru olduğunu unutmayın. Yani kontenjan sınırlı.

Daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.