Psyonix, Rocket League Spring Series’i Duyurdu

580
EsporveOyun-psyonix-rocket-league-ilkbahar-serisini-duyurdu

Psyonix, Rocket League Spring Series’i Duyurdu! Psyonix, bir dizi yeni, bölgesel tabanlı çevrim içi turnuvalarının olacağı nisan ayında başlayacak olan Rocket League Spring Series’inin duyurusunu yaptı.

Rocket League offline turnuvalarından Sezon 9 Dünya Şampiyonası koronavirüs salgınından dolayı iptal olmuştu. Psyonix’in düzenleyeceği bu çevrim içi turnuvalar ise bu boşluğu dolduracak. Bu ayın başlarında Roket Ligi Şampiyonası Serisinde daha fazla değişiklik yapıldıktan sonra takip edecek.

Pysonix, COVID-19’un patlak vermesinin ardından bu yılın başlarında Sezon 9 Dünya Şampiyonasını iptal etmek zorunda kaldı. Mevcut sezon için genel bir şampiyona düzenlemek yerine, geliştirici, dört çevrim içi bölgesel şampiyonanın ödül havuzlarına toplam 250.000 $ (190.000 £) ekleyeceğini açıkladı.

Bu duyurunun ardından açıklama da yapıldı: “Rocket League espor kısmından beklediğiniz en üst düzey, yüksek yoğunluklu profesyonel Rocket League’ni sunmaya devam edecek olan, canlı çevrim içi bölgesel turnuvalar düzenlemek için bir plan üzerinde çalışıyor.”

Rocket League Spring Series 4 bölgede gerçekleşecek

Rocket League Spring Series ise bu planların sonucu olarak ortaya çıktı. Bu turnuvalar dört ana bölge içerecek: Avrupa, Kuzey Amerika, Okyanusya ve Güney Amerika. Her turnuva iki gün sürecek ve her turnuvadan önce düzenlenen açık eleme turnuvalarında başarılı bir şekilde öne çıkan tarafların yanı sıra üst düzey takımlar da katılım sağlayacak.

Her turnuvada, her bölgenin 9. Sezon Bölge Şampiyonası’ndan ilk dört takım ve açık eleme takımlarından dört takım olmak üzere toplam sekiz takım bulunacak.

Her bölgenin turnuvasını oynamak için kendi hafta sonu olacak:

Güney Amerika: 14-15 Nisan’da Açık Elemeler, 18-19 Nisan tarihinde Bahar Serisi
Kuzey Amerika: 21-22 Nisan’da Açık Elemeler, 25-26 Nisan tarihinde Bahar Serisi
Okyanusya: 28-29 Nisan’da Açık Elemeler, 2-3 Mayıs tarihinde Bahar Serisi
Avrupa: 5-6 Mayıs Açık Elemeleri, 9-10 Mayıs tarihinde Bahar Serisi

Bununla birlikte, bölgeler genelinde kazanmak için evrensel bir miktarda para ödülü olmayacak. Avrupa ve Kuzey Amerika yarışmalarında 125.000 $ (101.000 £) ödül cüzdanı bulunurken, Okyanusya ve Güney Amerika’da toplam 50.000 $ (40.400 £) mevcut olacaktır.