Red Dead Online Yeni Bir Oyun Olacak!

480
Red Dead Online Yeni Bir Oyun Olacak!
Red Dead Online Yeni Bir Oyun Olacak!

Rockstar Games tarafından geliştirilen ve 2018 yılında yayınlanan aksiyon-macera temalı video oyunu Red Dead Redemption 2 hatırlayacağınız üzere ilk olarak konsolda çıkış yapmıştı. Ancak serinin üçüncü oyunu 2019 yılının Aralık ayında PC’ye de gelmişti. Oyunun açık dünyasına gizlenmiş hikayelerle birlikte easter eggleri de hızlıca tüketen oyuncular için GTA V’te devreye giren GTA Online modeli Red Dead Redemption 2 için Red Dead Online olarak açılmıştı.

Red Dead Online

red-dead-online-yeni-bir-oyun-olacak

Kendi kovboy karakterinizle Vahşi Batı’da at koşturabileceğiniz bu modda yapabileceğiniz birçok şey bulunuyor. Çete kurarak ya da başka bir çeteye katılarak ekibinizi genişletebilirsiniz. Ayrıca güvenlik için çetenize ait kampa sığınabileceğinizi de belirtelim.

Red Dead Online içerisinde de bir hikaye akışı mevcut. Oyunun yaklaşık ilk 45 dakikasında bu hikayeye bağlı olarak ilerlemeniz gerekiyor. Hapishanede yaşayan karakteriniz başka bir yere nakledilirken başkaları tarafından durdurulacak ve kendinizi Mrs. LeClerk’ün karşısında bulacaksınız. Ardından gerçekleşecek olaylarla at hırsızlığı bile yapacaksınız. Tüm bu olaylardan sonra dilerseniz hikayeyi devam ettirerek bolca para kazanabilir ya da oyunun açık dünyasında dağılmış olan diğer görev ve etkinliklere katılabilirsiniz.

Red Dead Online 1 Aralık’ta Çıkacak!

red-dead-online-yeni-bir-oyun-olacak

Oyun dünyasına yeni bir soluk getiren Red Dead Redemption 2’nin çok oyunculu modu Red Dead Online yakında ayrı bir oyun olarak çıkış yapacak. Rockstar Games tarafından yapılan açıklamada Red Dead Online’ın ayrı bir oyun olacağı açıklandı. Ayrıca oyun için çıkış tarihi de veren Rockstar Games, 1 Aralığı işaret etti.

Duyuruda yer alan bilgilere göre Red Dead Online, PlayStation Store, Microsoft Store, Rockstar Games Launcher, Epic Games Store ve Steam platformlarından oldukça uygun bir fiyata satın alınabilecek. Oyunun sahip olduğu etiket ise 4,99 dolar. Ancak bu ücret ilerleyen günlerde değişecek. 15 Şubat 2021’den itibaren oyunun fiyat etiketinde 19,99 dolar yazacak.

red-dead-online-yeni-bir-oyun-olacak

Red Dead Online’ı oyun konsollarında oynamak isteyen oyuncuların PlayStation Plus veya Xbox Live Gold üyeliğine sahip olması gerektiğini hatırlatalım. Ayrıca PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri, PlayStation 5 ve Xbox Series X ve S oyun konsollarında geriye dönük uyumluluk sayesinde oynanabilecek.

Duyuruda yer alan diğer bilgi ise yuna gelecek yeni genişleme paketi ‘Bounty Hunters Role Expansion‘ hakkındaydı. Yeni paketle birlikte oyundaki Ödül Avcıları’nın yeni hedeflere sahip olacağı ifade edildi.