Overtime Gaming Fortnite Şampiyon Serisi İçin Mücadele Edecek

506
EsporveOyun-overtime-gaming-fortnite-sampiyon-serisi-icin-mucadele-edecek

New York merkezli spor ağı Overtime, Kuzey Amerika merkezli organizasyon Evade’yi satın aldığını açıkladı. Bu satın alma işleminin ardından Overtime Gaming’i kurdu. Overtime Gaming, spor ağının espor ve oyunla ilgili girişimlerinin en büyük hedef noktası olmaya hazırlanıyor. Yeni kurulan takım Fortnite Şampiyon Serisi’ne rekabet etmeye hazırlanıyor.

Evade ve şirketin kendi Team Overtime birleşmesi olan organizasyon, Fortnite Şampiyon Serisi’nde (FNCS) mücadele verecek. Yapılan açıklamaya göre, Team Overtime, yeni kuruluşundan gelen bir hevesle FNCS güç sıralamasında ilk 10 takım arasında yer almayı hedefliyor.

Overtime Gaming CEO’su ve Kurucu Ortağı Dan Porter, bu girişimin ardından bir açıklama yaptı: “Geleneksel sporlarda oyuncuların yaşamları, zorlukları ve hedefleri hakkındaki hikayeler anlatılıyor. Oyunlarda bu hikayeleri anlatmak için büyük bir fırsat yer alıyor. Evade Sahibi Hantao ve ekibimizle bu hikayeleri bulmak ve topluluğumuza ve gelecek nesillere hitap edecek şekilde anlatmaya yardımcı olmaktan daha heyecanlı olamazdım.”

Overtime Gaming ayrıca, NBA 2K içeriği oluşturma konusunda uzmanlaşmış olduğu bilinen bir ekiple OvertimeTW aracılığıyla yaşam tarzı içeriği yaratacak.

Overtime Gaming Başkanı Hantao Yuan da girişimden bahsetti: “Fazla mesai büyük bir topluluk, içerik geliştirmek ve satmak için mevcut bir altyapı ve mağazacılıkta uzmanlık ile devam edebiliyor. Bu kombo oyun dünyasında benzersizdir. Birlikte, oyun içeriğini daha geniş ve daha çeşitli bir kitleye ulaştırabilir ve oyunun enerjisini ve heyecanını gerçek hayata dönüştüren yeni deneyimler oluşturabiliriz.”

Overtime ve Evade’in birleşmesi takipçi kitlesini genişletti

İki takımın birleşmesiyle Overtime Gaming’in 10 milyondan fazla takipçisi oldu. Buna ek olarak, organizasyon, kombine oyuncuların profesyonel puanlarıyla Kuzey Amerika’nın en iyi 10 takımından biri olmaya hazırlanıyor. Kariyu, Orange, Pocket, Spayde ve Tweaks ve önceki beşte yer alan including Aircool, Inspyre, ve Thresh oyuncularına katılacak.

Evade Sahibi Hantao Yuan, Overtime Gaming’de başkan pozisyonuna geçti. Yeni ekip, hikaye anlatımına odaklanarak birlikte kısa ve uzun biçimli oyun içerikleri oluşturacak. Diğer içerikler arasında eğlenceli oyun, rekabetçi performans içeriği ve her oyuncunun kişiliğini oyun içinde ve dışında sergileyen içerikler yer alacak.