Korku Oyunu Nemesis: Distress Duyuruldu!

490
Korku Oyunu Nemesis Distress Duyuruldu!
Korku Oyunu Nemesis Distress Duyuruldu!

2018 yılında çıkış yapan popüler masa oyunu Nemesis, PC için yeniden yapıldı. Awaken Realms Digital ve Ovid Works adında iki oyun geliştiricisinin ortak çabalarıyla geliştirilen Nemesis: Distress, FPS korku türünde, çok oyunculu bir oyun olarak karşımıza çıkacak.

Nemesis isimli kutu oyunu 2018 yılında piyasaya sürülmüştü. Kutu oyunu sevenler tarafından oldukça beğenilen oyun hızla popülerleşti ve kendisine bir hayran kitlesi oluşturmayı başardı. Yine Awaken Realms tarafından geliştirilen Nemesis isimli oyun da Bilim-Kurgu, Korku oyunu olarak geliştiricinin websitesinde yer alıyor. Oyunun sayfasının altında ise kutu oyununun kartları, haritaları ve oyunun diğer unsurlarının çıktısını alabilmeniz için PDF dosyaları da bulunuyor.

Nemesis: Distress

Nemesis: Distress’e dönecek olduğumuzda ise oldukça güzel bir Co-op oyunun bizi beklediğini söyleyebiliriz. Oyun için oluşturulmuş Steam sayfasında yer alan bilgilere göre oyuncular 40 dakikalık hikayelerde kendilerine verilen görevleri yerine getirmeye çalışacaklar. Steam sayfasında oyun hakkında verilen diğer bilgiler ise şu şekilde:

Uzun süredir uyuduğunuz uykudan uyandığınız anda çalan tiz alarm sesiyle bir şeylerin ters gittiğini anlayacaksınız. Hâlâ uyku sersemliğinizi yenmeye çalıştığınız sırada, yan modüllerden gelen cam kırılma sesleriyle kendinize geleceksiniz. Arkadaşlarınızın uykuya yattığı diğer modülleri incelediğinizde bir arkadaşınızın içinden uzaylı bir organizmanın çıktığını ve artık hayatta olmadığını fark edeceksiniz fakat neyse ki diğer arkadaşlarınız hayatta olacak. Hayatta olan arkadaşlarınızla uzay gemisini dolaşmaya başladığınızda gemide birçok hasarın meydana geldiğini ve tayfanın geri kalanın ortadan kaybolduğunu keşfedeceksiniz. Boş koridorlarda duyduğunuz sesler size gemide yalnız olmadığınızı hatırlatacak.”

korku-oyunu-nemesis-distress-duyuruldu

“Çok oyuncu tabanlı olan Nemesis: Distress, ekibinizle hayatta kalmaya çalışacağınız 40 dakikalık bölümleriyle, birincil şahıs nişancı özelliklerini ve korku ögelerini içinde barındıran bir oyun olacak. Oyuncular olarak birbirinden farklı özellikleri olan birçok karakter sınıfı arasında seçim yapabileceksiniz ve ayrıca bölümü kazanmanız için yapmanız gereken ‘gizli görevi’ de yine siz seçebileceksiniz. Bu görevler arasında; uzaylı yuvasını yok etmek, gemiyi güvenli bir şekilde Mars’a ulaştırmak ve hatta ekip arkadaşlarınızı öldürmeniz gereken gizli görevler yer alacak.”

Tanıtım yazısındaki son cümleye dikkat ederseniz “Ekip arkadaşlarınızı öldürmeniz gereken gizli görevler yer alacak.” şeklinde bir ifadenin bulunduğunu fark edeceksiniz. Bu da gemide bir hain bulunduğu anlamına geliyor. Oyunu oynadığınız sırada kimseye güvenemeyeceksiniz. Çünkü her oyunda hain bulunmuyor. Bu sayede çevrenizdeki kişilerin davranışları ve görevleri yerine getirme şekillerine de dikkat etmeniz gerekecek. Hain ise silahla sizleri vurmaktansa tuzağa düşürmeye uğraşacak ve ölümünüzün sorumluluğunu her zaman gizli tutmak için çaba sarf edecek.

Oyunun çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili henüz bir bilgi mevcut değil. Ancak sistem gereksinimleri konusunda kısmen de olsa bilgi verilmiş durumda. Belirtilenlere göre günümüzün orta seviyeli sistemleri oyunu rahat bir şekilde oynatabilecek.

Sistem Gereksinimleri

korku-oyunu-nemesis-distress-duyuruldu

Minimum:

  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 / 64-Bit Windows 10
  • İşlemci: Intel Core i5 @ 3.3 GHz or better, or AMD Ryzen 3 @ 3.1 GHz or better
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050Ti (4GB), GTX 1060 (3GB), GTX 1650 (4GB) or AMD Radeon R9 280(3GB), AMD Radeon R9 290 (4GB), RX 470 (4GB)
  • İlave Notlar: Requires a 64-bit processor and operating system