Epic Games Store’da, Civilization VI Ücretsiz Oldu!

398
Epic Games Store'da, Civilization VI Ücretsiz Oldu!
Epic Games Store'da, Civilization VI Ücretsiz Oldu!

Epic Games her hafta düzenli olarak ücretsiz oyun veriyordu. Ancak geçtiğimiz hafta tek oyun hediye edileceği ve bu oyununun özel olacağı gösteriliyordu. Şu ana kadar ücretsiz oyun kampanyası sayesinde pek çok oyuncunun dikkatini çekmiş olan Epic Games Store, kullanıcılarını memnun etmeyi başarmıştı. Geçtiğimiz haftanın ücretsiz oyununun GTA 5 olması kimsenin beklemediği bir gerçekti. Ancak GTA 5’in ücretsiz olmasıyla aynı gün içerisinde farklı bir dedikodu da ortaya çıkmıştı. Bu haftanın oyununun Sid Meier’s Civilization VI olacağından bahsediliyordu. Yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sid Meier’s Civilization VI

epic-games-storeda-civilization-vi-ucretsiz-olduGeçtiğimiz haftadan itibaren dolanan söylentiler gerçeğe dönüştü. Bu şekilde Epic Games’in önümüzdeki haftalarda da kaliteli yapımlar hediye edeceği kesinleşmiş oldu. Bu haftanın ücretsiz oyunu ise Sid Meier’s Civilization VI.

Oyun dünyasının en köklü serilerinden biri olan Civilization serisi 1982 yılında kurulan MicroProse tarafından ortaya çıkarıldı. Genellikle strateji ve simülasyon oyunları üreten şirket takvimler 1991 yılını gösterdiğinde Civilization serisiyle karşımıza çıktı. Tarihi yeniden şekillendirmemize olanak sağlayan oyun pek çok oyuncu tarafından beğenildi. Bunun en temel sebebi ise çıktığı yıllardaki diğer strateji oyunlarına göre daha fazla detay ve diplomasi seçeneği barındırmasıydı.

epic-games-storeda-civilization-vi-ucretsiz-olduİlk oyundan itibaren çizgisini bozmayan seri son oyunuyla kaliteyi arşa çıkarmış diyebiliriz. Serinin ikinci oyunundan itibaren ipleri eline alan Firaxis Games oldukça başarılı bir iş ortaya koymuş. Son oyunla birlikte artık resmen animasyonlara sahip olan oyun harita üzerinde ne yaptığınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olacak. Tasarım olarak önceki oyunlardan daha farklı dursa da atmosferle oldukça uyumlu olduğunu söyleyebiliriz.

Bu oyunla birlikte artık şehirlerinizi daha fazla incelemeniz gerekiyor. Oyuna yeni eklenen “Goverment” sistemi ile teknolojik keşiflerin yanında düşünce keşifleri yapmanıza da olanak sağlanıyor. Bu keşifler sayesinde gelişiminizi hızlandırabileceğiniz kartlar kazanıyorsunuz. Bu kartlar size farklı bonuslar sağlıyor. Ayrıca artık oyun teknolojik gelişmeleri gerçekleştirebilmeniz için size görev verebiliyor. Dağlara üniversite kurmak gibi görevler sizi oyunun her anında bekliyor. Bu sayede boş zamanınız olmuyor diyebiliriz.

Oyunla ilgili yazımızda bahsedemeyeceğimiz kadar detay bulunuyor. Ancak bunları keşfetmenin en iyi yolu oyunu oynamak. Steam fiyatı 219 TL olan oyunu Epic Games Store üzerinden ücretsiz olarak almak için buraya tıklayabilirsiniz. Oyun 28 Mayıs saat 18.00’a kadar ücretsiz olarak kalacak.

Epic Games Store’da Ücretsiz Olacak Oyunlar

Epic Games önümüzdeki hafta Borderlands: The Handsome Collection ve bir sonraki hafta da ARK Survival Evolved’ı ücretsiz olarak sunacak. Epic Games, bu hamlesiyle Steam’e karşı olan mücadelesinde daha fazla oyuncunun tercihi haline geliyor.