Epic Games Store Ücretsiz Oyunları Sızdırıldı!

494
Epic Games Store Ücretsiz Oyunları Sızdırıldı!
Epic Games Store Ücretsiz Oyunları Sızdırıldı!

Epic Games Store haftalık ücretsiz oyun kampanyasıyla pek çok oyuncunun beğenisini kazanmıştı. Bu kampanya kapsamında şu ana kadar pek çok oyun hediye edildi. Epic Games Store kullanıcıları şu ana kadar 108 adet oyuna ücret ödemeden sahip olabildiler. Üstüne üstlük bu oyunlar yalnızca ucuz ve düşük kaliteli oyunlardan oluşmuyor. Metro 2033, Batman: Arkham gibi oyun dünyasında popüler olan yapımlar da oyunculara hediye edilmişti.

Yaklaşık olarak Aralık 2018’de başlayan bu kampanya ile kapsamında oyunseverlere 2.000$ değerinde oyun ve içerik hediye edildiği ortaya çıktı. Hediye ettikleri oyunlar, kuponlar ve platform üzerinde yapılan geliştirmelerle birlikte Epic Games Store, Steam’e kafa tutmaya devam ediyor. Özellikle hediye edilen son ücretsiz oyun olan GTA V ile pek çok oyuncunun sevgisinin kazanıldığını söylemek mümkün. Dünya’nın her yerinden oyuncular bu kampanyadan faydalanabilmek için platforma akın etti. Hatta bu sebepler Epic Games Store’a bir süre erişilemedi. Ayrıca GTA V’in online sürümünün de hediye edilmesi nedeniyle Rockstar Games sunucuları da oyuncu yükünü kaldıramadı. Epic Games ise yaptığı bu hamleyle Steam’e resmen meydan okudu.

Epic Games Store Efsane Oyunları Ücretsiz Yapabilir!

epic-games-store-ucretsiz-oyunlari-sizdirildi

Ancak GTA V hediyesi bu kampanyanın finali değil. Epic Games Store ücretsiz oyun kampanyası hala devam ediyor. Ayrıca Epic Games Store’un gelecek hafta hediye etmeyi planladığı ücretsiz oyunlarla ilgili önemli bir iddia da söz konusu. 21 Mayıs saat 18.00’a kadar devam edecek olan GTA V kampanyasının ardından efsane oyunların da sırayla ücretsiz olacağı söyleniyor.

Reddit üzerinde yer alan bir paylaşımda iddia edilene göre Epic Games önümüzdeki hafta Civilization VI, sonraki hafta Borderlands: The Handsome Collection ve bir sonraki hafta da ARK Survival Evolved’ı ücretsiz olarak sunacak. İnanılması oldukça güç olsa da bu iddiayı makul kılacak sebepler bulunuyor. İlk olarak Civilization VI New Frontier Pass’ine ait ilk ek paket, 21 Mayıs tarihinde satışa çıkacak. Bunun duyurusunu ve reklamını yapmak için ücretsiz oyun kampanyasına dahil edilmiş olabilir. Ayrıca şu an Epic Games Store’da Mega İndirim döneminin başlamış olduğunu hatırlatalım. Büyük indirimler ve kuponların aktif olduğu şu dönemde kampanyaya farklı bir boyut katmak isteyip bu şekilde bir yol izlemiş olabilirler.

No Man’s Sky Ücretsiz Olabilir!

epic-games-store-ucretsiz-oyunlari-sizdirildi

Bu haftanın ücretsiz oyunuyla ilgili bir başka iddia ise oyunun No Man’s Sky olması. Epic Games Store’un API kodları bu oyunun No Man’s Sky olacağını gösteriyor.  API kodları incelendiğinde No Man’s Sky oyununun geliştiricisi olan Hello Games Ltd’nin “Bleak” takma adıyla gizlenen bir oyununun eklendiğini görüyoruz. Ancak geliştirici firmanın bu isimde bir oyununun bulunmadığını hatırlatalım. Bir sonraki oyun her ne ise 21 Mayıs saat 18.00’da kütüphanemize ekleyebileceğiz.