Chivalry 2 Çıkış Tarihi Duyuruldu

471
Chivalry 2 Çıkış Tarihi Duyuruldu

Chivalry: Medieval Warfare, Tom Banner Studios tarafından geliştirilen ve 2012 yılında yayınlanan bir oyun. Orta Çağ savaş simülasyonu olarak oyuncuların karşısına çıktı. Çıkış tarihi duyurulan Chivalry 2 ise bu oyunun devamı niteliğinde.

Chivalry: Medieval Warfare, oyuncuların kılıç, kalkan, gürz, mızrak, ok ve yayını kuşanarak Orta Çağ’ın vahşi savaş alanlarında boy gösterdikleri bir yapım. Herhangi bir senaryosu bulunmayan bu oyunda yalnızca çok oyunculu modlar bulunuyordu. Genellikle takımla iş birliği yapmanız gereken Team Objective gibi modların yanında Last Man Standing, Capture the Flag, King of The Hill ve Free For All gibi modlar da bulunuyordu.

Chivalry: Medieval Warfare

İçerik açısından oldukça zengin bir oyun olan Chivalry: Medieval Warfare’de 4 adet de karakter sınıfı bulunuyor. Archer, Vanguard, Man at Arms ve Knight. Her bir sınıfın kendisine uygun olarak belirlenmiş özellikleri var. Bu tarz sınıfları Chivalry 2’de de göreceğimizden eminiz. Bu sınıfların kullanabileceği birçok silah bulunsa da savaş alanının vazgeçilmez yıkıcı unsurları olan mancınık ve balista gibi ekipmanları da kullanabiliyordunuz.

Valve’ın Source motoruyla geliştirilen ve düşmanların kafalarını gövdelerinden ayırabildiğiniz bu oyun, birçok oyuncu tarafından fazlasıyla beğenildi ve olumlu eleştiriler aldı. Tom Banner Studios da oyuncuların bu sevgisini karşılıksız bırakmıyor.

Chivalry 2 Çıkış Tarihi

İlk duyurusu geçtiğimiz yıl yapılan oyunun bu yaz çıkış yapması hedefleniyor. Yeni oyun, Mordhau ile popülerliğini yavaş yavaş kaybeden seriyi ayağa kaldırmak için geliyor. 8 Haziran 2021 tarihinde PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC platformlarında çıkış yapması planlanan oyunun kapalı betasının ise Mart ayında başlayacağı belirtiliyor.

Chivalry 2

Serinin ilk oyununun gördüğü ilgi, Tom Banner Studios tarafını oldukça motive etmiş. Orta Çağ usulü kılıç kalkan savaşı seven birçok oyuncu şimdiden hazırlıklara başlasın. İlk oyundan kendilerine dersler çıkartan geliştiriciler, bunları ikinci oyunu daha iyi bir şekilde karşımıza çıkartmak için kullanıyor.

Chivalry 2

Orta Çağ savaş alanlarında her silah için farklı bir strateji ve kombinasyonlar geliştirmeniz gereken bu oyunda düşmanlarınızın kafalarını gövdelerinden ayırmak için sabırsızlandığınızı biliyoruz. Çıkış tarihine kadar eliniz biraz kaşınacak ama oyunla ilgili bir iyi haberimiz daha var.

Chivalry 2

Epic Games Store yeni oyunlarla ilgili agresif tutumunu sürdürüyor. Son zamanlarda çıkış yapan birçok oyun gibi Chivalry 2’nin de haklarını aldıklarını açıkladılar. Oyun yayınlandığında Epic Games Store’a özel olarak çıkış yapacak. Ek olarak şu anda ön siparişe açık olan oyunun Türkiye için özel bir fiyatlandırmayla satıldığını belirtelim. İleride oyun fiyatının yükselmesi mümkün ancak hızlı davranırsanız 69 TL karşılığında kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Ön sipariş veren oyuncular 26 – 29 Mart tarihlerindeki kapalı betaya katılabilecekler.