5 Ronin ve SuperMassive, VFŞL Yaz Mevsimi Finali’ne Çıktı!

475
5 Ronin ve SuperMassive, VFŞL Yaz Mevsimi Finali'ne Çıktı!
5 Ronin ve SuperMassive, VFŞL Yaz Mevsimi Finali'ne Çıktı!

VFŞL Yaz Mevsimi Finalleri’nde çeyrek final aşamasında Dark Passage’a karşı 3-1’lik skorla galip gelen 5 Ronin ve Beşiktaş’a karşı 3-1’lik skorla seriyi sonlandıran Papara SuperMassive yarı finale yükselmişlerdi. Yarı final aşaması ise geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti.

Yarı final aşamasının ilk karşılaşması 5 Ronin ile fastPay Wildcats arasında gerçekleşti. Oldukça heyecanlı anlara sahne olan mücadelede 5 maç gerçekleşti. 5 Ronin takımı VFŞL tarihinin en büyük sürprizi olarak tarihe geçti. VFŞL tarihi boyunca 5 Ronin’in imza attığına benzer bir sürprize rastlanmamıştı. Final oynayacak olmaları bir kenara, kimse bu takımın 8. sıradan yukarıya çıkacağına dahi ihtimal vermemişti.

Mevsim öncesi yapılan güç sıralamalarında 5 Ronin kendine hep alt sıralarda yer buldu. Çaylak bir üst koridor, şampiyon havuzu sınırlı olarak nitelendirilen bir ormancı, KDA kasmakla itham edilen bir orta koridor, yedeğe çekilmiş bir alt koridor ve kariyerinde ikinci baharını yaşayan bir destekten oluşan 5 Ronin kadrosu kimsenin ilgisini çekmiyordu. Takım ilk olarak mevsim finallerine yükselerek herkesi şaşırttı. Çeyrek finalde Dark Passage’ı mağlup ederek yoluna devam etti. Son aşamada da, lig aşamasını 16 galibiyet ve 2 mağlubiyet ile tamamlayan fastPay Wildcats’i 3-2 mağlup ederek adını TBF’ye yazdırdı.

5-ronin-ve-supermassive-vfsl-yaz-mevsimi-finaline-cikti

Yarı final aşamasının diğer karşılaşması ise Papara Supermassive ve GALAKTICOS arasında gerçekleşti. Lig aşamasını ikincilikle tamamlayan ve kendi tarzını Vadi’ye oldukça iyi yansıtan GALAKTICOS mevsim finallerine yarı final aşamasında başlamaya hak kazanmıştı. Tarihinin en başarılı mevsimi yaşamış ve taraftarlarına keyifli anlar yaşatmıştı.

Diğer tarafta ise Papara SuperMassive lig aşamasındaki dalgalı performansıyla bir türlü istikrar yakalayamadı. Lig ortasında aldığı sürpriz mağlubiyetler ile izleyenleri şaşırtmış ve sıralamada geriye düşmüşlerdi. Ancak son 4 maçta aldıkları 4 galibiyet onları 3. sıradan mevsim finallerine taşıdı.

Bu iki takımın karşılaşması ise Papara SuperMassive’in mevsim finallerinde gösterdiği üstün performans sayesinde kısa sürdü diyebiliriz. 5 maçlık seride GALAKTICOS’a karşı 3-0’lık skorla galip gelen Papara SuperMassive rakibine oyun oynatmadı. İlk iki maçta erken oyunu çok kötü geçiren ve rakibinin üstünlük kurmasına engel olamayan GALAKTICOS, 3. maçta geridönüş sinyalleri verse de başarılı olamadı.

5-ronin-ve-supermassive-vfsl-yaz-mevsimi-finaline-cikti

VFŞL Yaz Mevsimi Türkiye Büyük Finali Ne Zaman?

Papara SuperMassive ile 5 Ronin arasında oynanacak 2020 Türkiye Büyük Finali, 5 Eylül’de gerçekleşecek. Oyuncuların Riot Games Espor Sahnesi’nde olacağı etkinliğe dair ayrıntılar ilerleyen günlerde lolespor.com adresinde ve LoLespor sosyal medya hesaplarında duyurulacak.