Triton Funds, Simplicity Esports İçin Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor

478
EsporveOyun-triton-funds-simplicity-esports-icin-yatirim-yapmaya-hazirlaniyor (2)

Triton Funds, Simplicity Esports İçin Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor! Simplicity Esports ve Gaming Company, ABD’de öğrenci tarafından işletilen bir fon yöneticisi olan Triton Funds’tan 500 bin dolar (425.000 £) yatırım aldı.

Espor organizasyonu, başta Flamengo Esports olmak üzere Brezilya’nın önde gelen League of Legends yarışması CBLoL’de yarışan birçok espor takımına sahip olan ve yöneten bir Kuzey Amerika kuruluşudur.

Triton’un yatırımı ile güvence altına alınan fonlar, yapılan bir açıklamaya göre Simplicity Esports’un hedeflerini desteklemek için çalışma sermayesi olarak kullanılacak.

Simplicity Esports hedefleri Riot Games’e odaklanıyor

Simplicity Esports’un CEO’su Jed Kaplan, yatırım hakkında konuştu: “Organizasyonumuz, Brezilya League of Legends ekibimiz Flamengo Esports, Brezilya’daki en yüksek rekabet seviyesinde öne çıktığı için franchise edilmiş bir oyunda bir takıma sahip olma hedefimize yaklaşmaya devam ediyor. Riot’un Brezilya’daki franchising duyurusu, kazanan bir kip urma ve 2021’de Cblol’da bir franchise alanına sahip olmak için operasyonel temel atma iş planımıza tamamen uyuyor.”

League of Legends’ın geliştiricisi Riot Games, CBLoL’yi bu yılın başlarında franchise etme planlarını açıkladı. Ligin geleceği, LCS, LEC ve LPL gibi, organizasyonel bir katılımın ve düşme şansının olmadığı bir format içermesi planlanıyor. İlgilenen kuruluşlar için başvuru süreci, bu yıl yeni sistemin 2021 yılında tamamen hayata geçirilmesi amacıyla gerçekleştirilecek.

Kaplan, şirketin franchising hazırlığı için attığı adımları şöyle belirtti: “Operasyonel vakfın bir parçası olarak, Flamengo Esports ve Simplicity hayranlarının geniş kitlesine ulaşmak isteyen şirketlere kurumsal sponsorluklar satarak gelir elde etmeye başladık.”

Triton Funds, UCSD lisans öğrencileri tarafından kurulan bir şirkettir. Öğrencilerin deneyimli finansal profesyonellerin yanında yatırım yapmaları için bir platform sunma hizmeti veriyor. Simplicity’nin burdan aldığı yatırımla da franchising adımlarına yaklaşacağı düşünülüyor.