SteelSeries, Onur Haftası’nı Rengarenk RGB Aydınlatmaları ile Kutladı

445
steelseries-onur-haftasini-rengarenk-rgb-aydinlatmalari-ile-kutladi

Teknoloji devi SteelSeries, her yıl haziran ayının sonunda dünya çapında kutlanan LGBTİ+ Onur Haftası’nı ürünlerine özel RGB renk kodları vererek oyuncularla birlikte kutladı. Oyuncular ile klavyelerini nasıl Onur Haftası’na göre özelleştirebileceklerini paylaşan marka, bu konudaki farkındalığı yaratmak için oyun dünyasındaki en güzel adımı atarak yeniden güzel bir projede adından söz ettirdi.

steelseries-onur-haftasini-rengarenk-rgb-aydinlatmalari-ile-kutladi2

Dünya çapında her etkinlik ve özel günde oyuncuların yanında olan SteelSeries, dünya çapında birçok kişi tarafından kutlanan ve her haziran ayının sonunda Stonewall ayaklanmalarının anısına düzenlenen Onur Haftası için güzel bir başlık ile farkındalık yaratmak için adım attı. Global çapta tüm sitelerinden “Klavyenizi Onur Haftası’na Özel Nasıl Optimize Edebilirsiniz?” başlığı ile bir yazı yayınlayarak oyuncuları RGB aydınlatma teknolojisi ile yaratıcı olmaya davet etti.

steelseries-onur-haftasini-rengarenk-rgb-aydinlatmalari-ile-kutladi

Adım adım tüm detayları sitesi üzerinden paylaşan SteelSeries, oyunculara hangi ekipmanlar üzerinde bu seçenekleri uygulayabileceklerini de anlattı. Bu ekipmanlar arasında ilk olarak tüm oyun dünyası tarafından büyük ilgi gören Apex 5, Arctis 7 ve Rival 3 vardı. 2.adımda, oyuncuların ekipman renklerini diledikleri gibi değiştirme olanağı sunan SteelSeries Engine programı üzerinden renk ayarları gösterildi. Birçok renk olanağı sunan programda oyuncular tonlamalar üzerinde de tamamen özgür olarak yaratıcılıklarını ortaya koyabiliyorlar.

Onur Haftası ve SteelSeries Engine RGB Renk Kodları

Oyunculara adım adım tüm detayları gösteren SteelSeries, bu özel haftaya özgü renk kodlarını da onlarla paylaştı. Bu kodları ise özel olarak 3.adımda yer aldı:

Red: #FF0018
Orange: #FFA52C
Yellow: Hex: #FFFF41
Green: Hex: #008018
Blue: Hex: #0000F9
Purple: Hex: #86007D

steelseries-onur-haftasini-rengarenk-rgb-aydinlatmalari-ile-kutladi23

Tüm cinsel yönelimlere özel ayrı renk paletleri oluşturan marka bunları da oyuncularla paylaştı. Tamamen farklı renklerle tasarlanmış paletlerin hepsi birbirinden özeldi. Oyunculara bu renkleri öneren SteelSeries, isterlerse daha yaratıcı olabilecekleri renk tonlamaları kullanabileceklerinin de altını çizdi. Ayrıca oyuncular her tuşa basıldığında ne renk yansıyacağını özelleştirebilir ve AFK efektlerini de ayarlayabilirler. Son adımda ise Apex 5 oyuncu klavyesinde en çok ilgi gören OLED ekranında bu haftaya özel nasıl bir eklenti koyulabileceği paylaşıldı. Oyuncular bu teknoloji sayesinde kendi klavyelerinin ekranlarına yazı, gif ya da görsel koyabiliyorlar. SteelSeries de Onur Haftası’na özel bu adımda ekrana kalp koyarak oyuncuların da tekrardan kalbini kazanmış oldu.

steelseries-onur-haftasini-rengarenk-rgb-aydinlatmalari-ile-kutladi4