Pikuniku, Epic Games’te Ücretsiz!

423
Pikuniku, Epic Games'te Ücretsiz!
Pikuniku, Epic Games'te Ücretsiz!

Epic Games Store, haftalık ücretsiz oyun kampanyasına tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 1 tane oyun ücretsiz olmuştu. Bu oyun RollerCoaster Tycoon 3 Complete Edition’dı. Kullanıcı sayısını hızla yükselten oyun platformu, bu hafta da kullanıcılarına ücretsiz oyun sunmayı unutmadı. Bu hafta hediye edilen oyun ise, ilginç tarzıyla birçok oyuncunun dikkatini çekmeyi başaran Pikuniku oldu.

Pikuniku’yu ücretsiz olarak kütüphanenize eklemek için 8 Ekim saat 18.00’e kadar vaktiniz var. Epic Games Store üzerinde oyunu kütüphanenize eklediğiniz takdirde sonsuza kadar sizin olacak. Bu kampanya boyunca elde ettiğiniz diğer oyunlar gibi bunu da dilediğiniz gibi oynayabileceksiniz. Oyunları bilgisayarınıza yükleyebilmek için ilk olarak Epic Games istemcisini indirmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Pikuniku

pikuniku-epic-gameste-ucretsiz

“Pikuniku, her şeyin göründüğü kadar mutlu olmadığı, garip ama eğlenceli bir dünyada geçen, saçma bir şekilde harika bir bulmaca-keşif oyunudur. Tuhaf karakterlerin mücadelelerin üstesinden gelmesine, derin devlet komplosunu ortaya çıkarmasına ve bu keyifli distopya macerasında eğlenceli küçük bir devrime başlamasına yardım edin!”

Pikuniku’ya değinmeden önce, oyunu yayınlayan Digital Devolver’a değinmek daha iyi olacaktır. Bağımsız bir geliştirici olan Digital Devolver, oyun sektörünün döngüye girdiği bir dönemde yenilikçi ve diğerlerinden her yönüyle ayrılan oyunlarla adından söz ettirdi. Bağımsız oyunları bünyesinde topladıktan sonra onları milyonlarca oyuncuyla buluşturmayı başaran firma giderek büyümeye devam ediyor.

pikuniku-epic-gameste-ucretsiz

Özellikle son yıllarda yayınladıkları oyunlar pek çok oyuncu tarafından beğenilmişti. Geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkan ve milyonlarca oyuncuyu kendisine çeken Fall Guys: Ultimate Knockout da dahil olmak üzere, Hotline Miami, Serious Sam 4, Gris, My Friend Pedro, OlliOlli, The Talos Principle, Always Sometimes Monsters, Titan Souls, Not a Hero, Broforce, Gods Will Be Watching, Enter the Gungeon, Reigns, Absolver, Minit, The Messenger, Blightbound, Carrion ve Gorn adlı oyunları yayınlayan şirket.

Pikuniku’ya gelecek olursak, çocuksu görüntüsünün altında derin bir anarşik davranış yer alıyor. Doğayı yok etmeyi amaçlayan ve ağaçları keserek onların bir işlevinin bulunmadığını savunan şirkete karşı verilen bir savaş konu alınıyor. Ancak siz yine de bu oyundaki her olayda mantık aramamalısınız ya da oyunu çok da ciddiye alarak oynamasınız iyi olur diyelim.

pikuniku-epic-gameste-ucretsiz

Çok oyunculu olarak da oynanabilen bu oyunda, çevreyle etkileşime genel olarak konuşarak ve tekme atarak geçiyorsunuz. Oyundaki çoğu şeye tekme atmanız gerekecek. Bunun sebebi ise hiçbir karakterin elinin bulunmaması. Bu yüzden tekme atarak basketbol oynamanız da bu oyunda oldukça mantıklı karşılanmalı. Pikuniku, içerisinde birçok farklı oyun türünü barındırıyor. Bilmeceleri çözmeniz, yaratıklardan kaçmanız ve keşif yapmanız gerekebilir.

Pikuniku’nun saçma ancak bir o kadar da eğlenceli dünyasında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Seksi gözükmeniz gerektiğinde gözlük takmanız gerektiğini unutmayın…