Night City Wire 5. Bölüm 19 Kasım’da Düzenlenecek!

  475
  Night City Wire 5. Bölüm 19 Kasım'da Düzenlenecek!
  Night City Wire 5. Bölüm 19 Kasım'da Düzenlenecek!

  CD Projekt Red ekibi Cyberpunk 2077 oyununu tanıtmaya devam ediyor. Pazarlama anlamında önemli iş birlikleri yapmayı başardı. Oyuncu ekipmanlarından, günlük kullanımda işinize yarayacak kişisel bakım eşyalarına kadar işi ilerlettiler. Aynı zamanda oyunun bir dizisinin olacağı bile duyurulmuştu.

  Başarılı firma oyun tanıtımı konusunda şu ana kadar birçok etkinlik düzenledi. CD Projekt Red tarafından düzenlenen Night City Wire etkinlikleri, oyuncuları oldukça heyecanlandırıyor. Oyunla ilgili yeni detayları öğrenebildiğimiz bu canlı yayın etkinliğinde oyun içi görüntülere ve oynanışa da yer verildiği için ilgi büyük.

  Şu ana kadar 4 bölümü gerçekleştirilen Night City Wire etkinliğinin beşincisi de düzenlenecek. Normal şartlarda 19 Kasım’da oyunu oynayabilmemiz gerekiyordu. Ancak yaşanan 21 günlük ertelemeden dolayı çıkış tarihi 10 Aralık olarak değiştirilmişti. Yine de asıl çıkış tarihini boş geçmek istemeyen CD Projekt Red, 19 Kasım tarihine Night City Wire Episode 5 etkinliğini koydu.

  night-city-wire-5-bolum-19-kasimda-duzenlenecek

  Night City Wire Episode 5 etkinliğinde Cyberpunk dünyasının en önemli karakterlerinden Keanu Reaves’ın canlandırdığı Johnny Silverhand karakterine odaklanılacağı açıklandı. Firmanın resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda “Night City Wire’ın 5. bölümüne hazır olun! En sevdiğimiz rockçı Johnny Silverhand hakkında konuşacağız, Night City’nin çeşitli melodilerini ve daha fazlasını paylaşacağız. Büyük olacak!” açıklamasına yer verildi.

  Night City Wire Önceki Bölümlerde Bahsedilenler

  night-city-wire-5-bolum-19-kasimda-duzenlenecek

  25 Haziran’da gerçekleşen Night City Wire’ın ilk bölümüyle Night City‘de bulunan bazı yeni mekanlara da ilk kez göz atma fırsatımız olmuştu. Ayrıca oyunun içerisinde yer alan Braindance teknolojisinden de bu bölümde bahsedilmişti. Bu teknoloji sayesinde başkalarının kendi hayatlarında kaydettikleri anları görme şansı elde edeceğiz.

  Ayrıca Cyberpunk 2077 Night City Wire etkinliğinin ilk bölümünde ,Edgerunners adlı bir anime ile Cyberpunk 2077 evreninin yalnızca oyun ile sınırlı kalmayarak daha da genişleyeceği ifade edilmişti. Animenin çıkış tarihi ise 2022 yılı olarak açıklanmıştı.

  night-city-wire-5-bolum-19-kasimda-duzenlenecek

  CD Projekt RED etkinliğin ikinci bölümünde, karakterinizin dünyada nasıl başladığını belirleyen yaşam yollarına ve silah türlerine odaklanmıştı. 3 farklı şekilde oyuna başlayabileceğimizden ve bu yolların çeşitli avantajlarını oyuna yansıtacak şekilde kullanabileceğimizden bahsedilmişti. Ayrıca bu bölümde İsveçli grup Refused’ın Johhny Silverhand için yaptığı müziği nasıl ürettiğini anlattığı bir bölüm olarak akıllarda kalmıştı.

  night-city-wire-5-bolum-19-kasimda-duzenlenecek

  Cyberpunk 2077 Night City Wire’ın üçüncü bölümü bize güzel bir şehir turu attırdı. Çeşitli yerlerini gezdiğimiz şehrin tabii ki tehlikeli kısımlarına da yolculuk gerçekleştirdik. Bu sokaklarını kontrol eden çetelerinden bahsedilen bölümde tam olarak belirtilmese de izleyicilerin görmesi sağlanan ufak detaylar da bulunuyordu. Önemli yapımlara referanslar, mini hikayeler vs.

  night-city-wire-5-bolum-19-kasimda-duzenlenecek

  Night City Wire etkinliğinin dördüncü bölümü ise oyundaki araçlara ve kullanış mekaniğine yönelik bir yayın oldu. “Rides of the Dark Future” olarak adlandırılan bölümde araç sınıflarına yer verildi. 5 farklı sınıftan oluşan araçlarla Cyberpunk 2077 evreninde ihtiyacınıza ve tarzınıza en çok uyanı seçerek aksiyona atılabilirsiniz.

  night-city-wire-5-bolum-19-kasimda-duzenlenecek

  2077 yılında nasıl bir tarza sahip olurdum diye düşünenleriniz varsa, 4. bölüm buna da cevap veriyor. Cyberpunk 2077’nin distopik evreninde şehrin sakinleri temelde 4 farklı tarza sahip. Siz en çok hangisini beğendiniz?