NBA 2K Oyuncu Turnuvası ESPN’de Yayınlanacak

255
EsporveOyun-nba-2k-oyuncu-turnuvasi-espnde-yayinlanacak

NBA 2K Oyuncu Turnuvası, NBA ve Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği (NBPA) tarafından açıklanmıştı. Oynanacak turnuva ise dünyaca ünlü spor kanalı ESPN’de yayınlanacak.

NBA 2K20 etkinliğinde Brooklyn Nets’in en iyi oyuncuları Kevin Durant ve Atlanta Hawks’tan Trae Young da dahil olmak üzere 16 güncel NBA oyuncusu yer alacak.

Oyuncular, NBA 2K20 şampiyonu devam eden koronavirüs yardım çabalarını desteklemek için seçtikleri yardım kuruluşuna bağış yapmak üzere 100.000 $ (80.687 £) ödül kazanacak olan oyuncular Xbox One’da tek eleme formatında yarışacaklar.

2K’da Spor Stratejisi ve Lisanslama Kıdemli Başkan Yardımcısı Jason Argent, girişimden bahsetti: “NBA ve NBPA ile ortaklaşarak tüm dünyadaki hayranlara basketbol izletmek ve ihtiyaç duyulanlara bu belirsiz zamanlarda yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Eğlence ve özellikle spor, toplulukları bir araya getirme yeteneğine sahiptir. Sporcular, taraftarların ve aileler dahil olmak üzere herkesin turnuvadan keyif alacağını umuyoruz. ”

Her oyuncu NBA 2K takımına kendi karar verecek

Oyuncuların ilerleyişi ise rakiplerin NBA 2K derecesi ve kullanım süresine göre belirlenecek. Turnuvadan önce, her oyuncu sadece bir kez kullanılabileceği sekiz NBA takımı seçecek. Birinci ve ikinci turlar, yarı finaller ve finallerin en iyi üç formata geçmesiyle tek eleme olacak şekilde ilerleyecek.

NBA Küresel Ortaklıkları SVP’si Matt Holt da bu girişim hakkında şunları ekledi: “NBPA ve 2K ile ortaklaşa ilk ‘NBA 2K Oyuncular Turnuvasını’ düzenliyor olduğumuz için heyecanlıyız ve dünyadaki NBA hayranlarıyla bağlantıda kalmak için devam eden bir çabayı sürdürüyoruz.”

Turnuva kapsamı 3 Nisan tarihinde Türkiye’den 7 saat geride olan ESPN EST saatiyle 19:00’da başlayacak. Etkinliği başlangıcında Derrick Jones Jr. ile Kevin Durant arasındaki bir eşleşmesi olacak. Ek maçlar 12 Nisan tarihine kadar devam edecek ve her maç ESPN veya ESPN2 kanalında başlayacak. Süreç ayrıca ESPN uygulaması, NBA.com, NBA uygulaması, Twitter, Twitch, YouTube ve Facebook’ta da oyuncular tarafından erişilebilecek.