Intel University Esports Turkey yeni sezonu, 100’ün üzerinde üniversiteden öğrencilerin katılımıyla başlıyor

2.000'den fazla oyuncunun katılmasının beklendiği turnuvaları, ikinci senesinde de INTEL destekleyecek ve isim sponsoru olacak.

2958
Intel University Esports Turkey yeni sezonu, 100'ün üzerinde üniversiteden öğrencilerin katılımıyla başlıyor
Intel University Esports Turkey yeni sezonu, 100'ün üzerinde üniversiteden öğrencilerin katılımıyla başlıyor

Yerel ve uluslararası espor endüstrisinde üniversite öğrencilerine kendilerini kanıtlama şansı veren Intel UNIVERSITY Esports Turkey yeni sezonu başlıyor. Turnuvalar, 26 ülkede espor turnuvaları düzenleyen GGTech Entertainment tarafından yürütülecek.

ÜNİVERSİTE Espor ekosisteminin muazzam bir şekilde büyümesiyle, bu sene turnuvalarımız Intel, Monster Notebook ve Ozan Superapp desteğiyle sizlerle buluşacak. Öğrenciler sponsorlarımız tarafından sağlanan 100.000 TL nakit ve yeni nesil donanımları içeren geniş bir ödül havuzu için mücadele edecekler.

Bu yıl Türkiye’de ilk defa uygulanacak yeni sistemde, University Esports turnuvalarına katılan ve sıralama sisteminde dereceye giren okullar, nakit ödül havuzundan 20.000TL olarak belirlenen kulüp geliştirme fonundan faydalanacaklar.

Intel UNIVERSITY Esports Turkey nedir?

Intel UNIVERSITY Esports, ödül kazanma ve uluslararası yarışmalara katılma şansı elde etmek için üniversite düzeyindeki en iyi takımları turnuvalarda yarışmak üzere bir araya getiren bir espor müsabakasıdır.Bu yeni sezonun 128 üniversite ve 2.000’den fazla oyuncuyu bir araya getirmesi bekleniyor. Ana hedef Büyük Final’e ulaşmak olsa da, müsabaka; sportmenliği ve işbirliğini teşvik eden sağlıklı bir ortam yaratmak ve espora olan ilgiyi arttırarak üniversite öğrencilerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Yeni sezon ve yeni oyunlar

Intel UNIVERSITY Esports Turkey, bu sene de League of Legends, Clash Royale ve daha pek çok popüler oyuna yer verecek.

Intel University Esport Turkey ile Avrupa arenasına ilk adım

Büyük ödül havuzları ve turnuvaların ötesinde ortaya çıkabilecek farklı fırsatların yanı sıra, yarışmanın öne çıkan özelliklerinden biri, European UNIVERSITY Esports Masters’a giden ilk adım  olması. League of Legends, Clash Royale ve Rocket League’de Avrupa şampiyonalarına katılmaya hak kazanan takımlar, Türkiye’yi uluslararası arenada temsil etme  şansı elde edecek.

Eğitimin merkezdeki rolü

Rekabetin ötesinde, Intel UNIVERSITY Esports, eğitim konferanslarını da içerecek. Espor alanındaki eğitim konferansları, iyi rekabet değerlerini pekiştirmek, ortak bir espor vizyonu ve rotası oluşturmak üzere, üniversite espor ekosisteminin koçları ve yöneticilerinin desteğiyle gerçekleştirilecektir.

Tüm güncellemeler ve haberler resmi sosyal medya hesaplarında yer alacaktır.