Inside, Kısa Süreliğine Ücretsiz!

375
Inside, Kısa Süreliğine Ücretsiz!
Inside, Kısa Süreliğine Ücretsiz!

Yılbaşına yaklaşmamızla birlikte birçok farklı platformdan ücretsiz oyun kampanyaları duymaya başladık. Ubisoft ve GOG ile birlikte bu işin öncüsü aslında Epic Games Store oldu. Haftalık ücretsiz oyun kampanyasını yıllardır sürdüren ve bu kampanya kapsamında binlerce oyuncuya kendisini sevdirmiş olan Epic Games, yılbaşında da oyunculara oldukça güzel bir sürpriz yaptı. Aslında bir sürpriz değil toplamda 15 sürpriz desek daha doğru olur.

Epic Games Store, kullanıcıları için Noel Baba rolünü üstleniyora benziyor. Yılbaşı heyecanıyla dolup taşan ve oldukça zor bir yılı geride bırakan tüm oyuncular için oldukça güzel bir kampanya gerçekleştiriyorlar. 17 Aralık’tan, 1 Ocak’a kadar her gün 1 oyun ücretsiz olarak oyunculara dağıtılacak. Epic Games Store üzerinden kütüphanenize hiçbir bedel ödemeden ekleyebileceğiniz bu oyunlara sonsuza kadar sahip olacaksanız ve dilediğiniz zaman indirip oynayabileceksiniz.

inside-kisa-sureligine-ucretsiz

23 Aralık’ta gerçek zamanlı strateji severlerin en çok sevdiği serilerden biri olan Tropico 5 oyununu ücretsiz olarak hediye eden Epic Games Store, bugün platform türü puzzle oyunlarının yeniden popülerleşmesine büyük katkı sağlayan Inside adlı oyunu hediye ediyor. 25 Aralık saat 19.00’a kadar Epic Games Store üzerinden bu oyunu ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilir ve dilediğiniz zaman oynayabilirsiniz.

Inside

inside-kisa-sureligine-ucretsiz

Hatırlarsanız Playdead geçtiğimiz yıl içerisinde Epic Games ile bir anlaşma imzalamıştı. Epic Games Publishing adı altında yapılan bu anlaşma ile geliştirici ve yayıncı ilişkilerinde yeni yöntemler deneneceği açıklanmıştı. Remedy Entertainment ve genDesign ile birlikte bu programa katılan ilk geliştirici Playdead olmuştu.

Epic Games Publishing Genel Müdürü Hector Sanchez, “gen DESIGN, Remedy ve Playdead sektörün en yenilikçi ve yetenekli stüdyoları arasında. Oyun yapmaya sağlam bir vizyonla yaklaşıyorlar.” dedi ve şöyle devam etti: “Onlar kreatif tarafta tam kontrole sahip olacak, Epic de projeyi fonlayıp hizmet sunarak sağlam bir temel oluşturacak.”

“Etrafı kuşatılmış, yapayalnız bir çocuk, karanlık bir projenin merkezine doğru çekilmektedir.”

inside-kisa-sureligine-ucretsiz

Çok iyi bir şekilde tasarlanmış olan görsel kalitenin yanında evrenin de sizi etkileyeceğinden eminim. Oyunun başından itibaren köpekler, domuzlar, silahlı insanlar ve çeşitli yaratıklar tarafından kovalansanız da neden kaçtığınızı bilmiyor olacaksınız. Bilinmeyen bir dünyada tamamen yalnız kalmış bir çocuk olarak bilmeceleri çözüp yolunuza devam etmeniz gerekiyor.