GTA 5 Ücretsiz Oldu!

628
GTA 5 Ücretsiz Oldu!
GTA 5 Ücretsiz Oldu!

Epic Games her hafta düzenli olarak ücretsiz oyun veriyordu. Ancak geçtiğimiz hafta tek oyun hediye edilirken gelecek haftanın oyununun özel olacağı gösteriliyordu. Şu ana kadar ücretsiz oyun kampanyası sayesinde pek çok oyuncunun dikkatini çekmiş olan Epic Games Store, kullanıcılarını memnun etmeyi başarmıştı. Bu haftanın ücretsiz oyununun özel olması bekleniyordu. Ancak GTA 5 olması kimsenin beklemediği bir gerçekti.

gta-5-ucretsiz-oldu

Son birkaç gündür sosyal medya üzerinde dolanan dedikodularda Epic Games Store’un bu haftaki ücretsiz oyununun GTA 5 olması yer alıyordu. Birçok kaynak tarafından ortaya atılan bu iddia bizleri heyecanlandırmış olsa da GTA 5’in ücretsiz verilmesini mantık çerçevesinde kabul edemiyorduk. Steam’de yıllardır satış listesinin en üst sıralarında yer alan oyunun ücretsiz olması kimsenin beklemeyeceği bir hamleydi. Ancak Epic bunu gerçekleştirdi. Rakibinin satış rakamlarıyla övündüğü oyunu ücretsiz dağıtarak oyuncuları mutlu etmekle kalmadı bir yandan da Steam’e resmen meydan okudu.

GTA 5 Premium Edition Ücretsiz!

gta-5-ucretsiz-oldu

2013 yılında piyasaya sürülen ve önümüzdeki günlerde 7. yılını dolduracak olan GTA 5, Epic Games Store’da tamamen ücretsiz hale geldi. Birçok rekoru elinde bulunduran oyun ilk kez ücretsiz oldu. Epic Games Store haftalık ücretsiz oyun kampanyası kapsamında kütüphanenize eklemeniz durumunda sonsuza kadar sizin olacak. 21 Mayıs saat 18.00’a kadar ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Buraya tıklayarak oyuna ulaşabilirsiniz.

GTA V Premium Edition versiyonunun ücretsiz olduğunu hatırlatalım. Bu versiyon ile birlikte GTA Online’a katılabilirsiniz. Ayrıca Premium Edition içeriğinde Grand Theft Auto V deneyiminin tamamı ile birlikte, sürekli genişleyen Grand Theft Auto Online’a ve The Doomsday Heist, Gunrunning, Smuggler’s Run, Bikers gibi mevcut içerikler ve oyun yükseltmelerinin tümüne erişim bulunuyor. Ayrıca, Grand Theft Auto Online’da kendi suç imparatorluğunu kurup geliştirmenin en kısa yolu olan Criminal Enterprise Başlangıç Paketi de birlikte geliyor. Bununla birlikte GTA Online’da harcayabileceğin 1.000.000 GTA doları bonus para ile oyuna başlayabiliyorsunuz.

Epic Games Store, GTA 5’i Kaldıramadı

gta-5-ucretsiz-oldu

GTA 5’in ücretsiz olmasıyla birlikte Dünya’nın her yerinden oyuncular Epic Games Store’a akın etti. Uygulama ve site trafiğinin artması nedeniyle sistemler bir süreliğine kitlendi. Ülkemizdeki oyuncuların kampanyaya olan ilgisi bir hayli büyük. Pek çok oyunsever farklı hesaplar açarak GTA5’i kütüphanelerine eklediğini belirtiyor.

Epic Games, şu ana kadar düzenlediği kampanyalar ve yaptıklarıyla oyuncuların gözünde olumlu bir imaj oluşturmuştu. Ancak yoğun trafikten dolayı siteye ve uygulamaya giriş yapılamaması bu olumlu görüntüyü biraz zedelemiş olabilir. Çünkü uygulamaya erişim sağlanamadığı için birçok oyuncu kütüphanelerindeki diğer oyunları da oynayamıyor. Bu oyunlar arasında Epic Games’in amiral gemisi Fortnite da bulunuyor.