Global Başarıları ile Pearl Abyss 10. Yılını Kutluyor

392
global-basarilari-ile-pearl-abyss-10-yilini-kutluyor

Global çapta sağladığı başarılar ve kendi oyun motoru ile geliştirdiği oyunlarla adını dünyaya duyuran Pearl Abyss 10. yılını kutluyor! Black Desert IP’lerinin bu zamana kadarki gelirinin 1.7 milyar dolara ulaştığı açıklandı.

Pearl Abyss on yıllık deneyimiyle gücüne güç katıyor! Güney Kore merkezli oyun geliştiricisi 10 Eylül 2010 tarihinde kuruldu ve amiral gemisi olan Black Desert’ı 2014 yılında piyasaya sürdü. Global bir fenomen haline gelen Black Desert, 150’den fazla ülkede dört ayrı platformda 40 milyon Maceracı ile serüvenine devam ediyor.

Pearl Abyss CEO’su Robin Jung: “Pearl Abyss’in yolculuğunun on yıl önce başladığını düşünmek inanılmaz. Siz eğlenirken zaman uçup gidiyor. Baş döndürücü zirvelere ulaştık ve dünyadaki en iyi oyunları üretmek için çabalamaya devam ediyoruz. Başarımızın en önemli adımı, şirket içi oyun motorumuzun oluşturulmasıydı. Bu teknoloji, Black Desert gibi oyunlarla Maceracılarımıza yeni içerik ve heyecan verici deneyimler sunarken, birden fazla büyük platformda hızla ölçeklendirmemize olanak sağladı. Gelecekte daha nice yıllara!”

Black Desert’ın global anlamdaki başarısı, 2014 yılındaki lansmanından bu yana yaklaşık 2 milyar dolarlık gelir elde etmesiyle ön plana çıkıyor. Gelir dağılımının %40’ını Kuzey Amerika ve Avrupa kıtası, %26’sını Güney Kore ve kalan %34’ünü de Japonya ve Tayland dahil olmak üzere diğer Asya ülkeleri oluşturmakta.

Black Desert, Sahra’dan daha büyük:

Black Desert evreni, Xbox One, PlayStation4 ve mobil versiyonların piyasaya sürülmesiyle genişledi. Hem oyunun hem de şirketin global varlığı yıllar içinde genişlemeye devam etti. 2014 yılında PC platformunda piyasaya sürüldü ve ardından 2019’da konsol platformuna giriş yaptı. Black Desert evreni, geçen yıl içerisinde oyuna dahil olan yeni sınıflar, bölgeler, bosslar ve daha fazlasını içeren çeşitli oyun içi genişletmeler ve yeni içeriklerle durmaksızın genişliyor. Güncel kayıtlarda tüm platformlarda 40 milyondan fazla oyuncu Black Desert oynuyor.

Shadow Arena 

Black Desert evreninde yer alan aksiyon dolu bir PvP olan Shadow Arena, 2020 yılının Mayıs ayında erken erişime başladığından beri kardeş oyununun yanında genişledi. 

Diğer Oyunlar ve Başlıklar

Pearl Abyss, 2018’de dev bir bilim kurgu oyunu MMO EVE Online’ı geliştirip yayınlamasıyla tanınan İzlandalı bir video oyun geliştiricisi olan CCP Games’i satın aldı. Satın alma işleminden bu yana, CCP, EVE Online’ı “EVE in Quadrants” girişimiyle genişletmeye devam etti. Yakın zamanda, CCP 5 milyon ön kayıtla EVE Online’ın mobil versiyonu EVE Echoes’u piyasaya sürdü.

Yeni Projeler ile Gelecek Parlak

Pearl Abyss şu anda üç yeni projesini geliştiriyor: Yeni nesil oyun motoruyla birlikte bu oyunlar; “Crimson Desert”, “DokeV” ve “PLAN 8”.

Crimson Desert, acımasız Pywell topraklarında hayatta kalmak için mücadele eden paralı askerlerin duyulmamış hikayelerine dayanan epik fantezi tarzında bir MMORPG’dir.

DokeV, oyuncuları ilerledikçe yaratıkları toplamaya ve karakterlerini oluşturmaya davet eden, ilginç hikayelerle dolu, benzersiz ve canlı bir dünyada geçen açık dünya MMO’dur. DokeV güncellemeleri için https://dokev.pearlabyss.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

  • PLAN 8, oyunculara özel dövüş ve geçiş yetenekleri sağlayan muazzam bir MMO nişancı oyunudur. PLAN 8 ile ilgili güncellemeler için oyunun gelişimini buradan takip edebilirsiniz.