G-Rex Esports, League of Legends Takımı Dağıldı

121
EsporveOyun-g-rex-esports-league-of-legends-takimi-dagildi

G-Rex Esports, League of Legends Takımı Dağıldı! League of Legends takımı G-Rex Gaming’in ana şirketi olan Emperor Esports, geçtiğimiz günlerde takımı dağıttıklarını açıkladı. Takım, Pasifik Şampiyonası Serisine (PCS) giren takımlar arasındaydı.

Emperor Esports’un açıklanmasından kısa bir süre sonra, lig de bir açıklama yaptı:

“Ana şirketi Emperor Esports Stars Limited league of legtarafından yapılan yeniden yapılanma sonucunda G-Rex Gaming’in Pasifik Şampiyonası Serisi’nden ayrılacağını duymak bizi üzen bir gelişme oldu. Ekibe en iyisini diliyoruz. Ayrılmalarının ardından, mümkün olan en kısa sürede bir yedek ekip sağlamaya çalışıyoruz ve yakın gelecekte daha fazla güncelleme paylaşacağız.”

Hangi takımın bu kadar kısa sürede G-Rex takımının yerini alabileceği şimdiden merak konusu oldu. İlk söylentiler, bu yılın başlarında dağılması beklenen bir takım olan Flash Wolves’un olası geri dönüşüne ihtimal veriyor.

G-Rex oyuncuları yeni takımlara gidecek mi?

Takımı değiştirmenin yanı sıra, koçluk personelinin sekiz oyuncusu ve beş üyesinin şu anda çok fazla seçeneği yok. Tüm ekip uzun süreli sözleşmeler imzalamıştı. Dağılmanın ardından takımın gidecek hiçbir yeri yok. Transfer pencerelerinin çoğu diğer büyük bölgeler için kapalı durumda.

Wong “Kartis” Ka Lok gibi oyuncular için yarışacak yeni bir takım bulmak oldukça zor olacak. Kartis, profesyonel League of Legends sahnesinde çok az deneyime sahipken G-Rex takımında kendini gössterme fırsatı bulmuştu. Takımın dağılmasıyla birlikte oyuncunun şu an başka bir takımda yer alması zor gözüküyor. Bu yıl profesyonel oyunculuk kariyerine ilk kez PCS’de başlayacaktı.

Başka bir örnek, G-Rex’in alt koridor oyuncusu Chiu “Bruce” Chih-Chun oldu. Bruce şimdiye kadar sadece G-Rex bünyesi altında yarışmıştı. LMS 2019 Bahar Sezonu’nda performansı nedeniyle Rookie of the Split ödülünü kazanmıştı. Ancak Bruce henüz bölge dışında pek fazla tanınma şansı yakalayamadı.