Free Fire 2020 Dünya Şampiyonası Ertelendi

1145
EsporveOyun-free-fire-2020-dunya-sampiyonasi-ertelendi

Başlangıçta 19 Nisan tarihinde Endonezya’nın Cakarta kentinde yapılacak olan Free Fire 2020 Dünya Şampiyonası, Corona virüsü hakkındaki gelişen tehditler nedeniyle ertelenecek. Free Fire geliştiricileri ve turnuva organizatörü Garena, gelişmekte olan durumla ilgili bir açıklama yaptı.

Garena, bu yılki Battle Royale oyunlarının gözdesinden biri olan Free Fire için devasa bir plan hazırlamıştı. Garena, 19 Nisan tarihinde Cakarta’da gerçekleşmesi planlanan Free Fire 2020 Dünya Şampiyonası’nı ertelendiğini resmi Facebook sayfası üzerinden bir açıklamayla duyurdu.

Endonezya cumhurbaşkanı ülkede olan Corona virüs tehlikesini onaylarken, Garena etkinliği kesin olarak iptal etmek yerine ertelemeye karar verdi. Oyunun geliştiricileri, “Oyuncularımızın, taraftarlarımızın, ortaklarımızın ve personelimizin sağlığına ve esenliğine öncelik vermek bizim için her şeyden önce geliyor.” açıklamasında bulundu.

Alınan karar, Endonezya’nın ardından, 2 Mart Pazartesi günü ülkedeki ilk COVID-19 vakasıyla birlikte doğrulandı. 64 yaşındaki ve 31 yaşındaki 2 kadın hastanın Corona virüs testi pozitif çıktı. Hastaların şu an tedavisi devam ediyor.

Free Fire Hindistan Şampiyonası devam edecek

Bu kararın ardından Garena da açıklama yaptı: “Koşullar düzelir düzelmez etkinliğe devam etmek için tüm olanakları araştırıyoruz.” Bununla birlikte, 28 Mart tarihinde düzenlenen Hindistan Şampiyonası’nın finalleri devam edecek, ancak izleyiciler finalleri izlemeye katılamayacak.

Jakarta, önümüzdeki aylarda birkaç espor etkinliğine daha ev sahibi olmaya hazırlanıyor. ESL’nin Valor Arena için Clash of Nation etkinliği 29 – 31 Mart tarihleri arasında yapılacak. ONE Esports’un Dota 2 World Invitational etkinliği 18 – 19 Nisan tarihleri arasında Endonezya Kongre Fuarı’nda düzenlenecek. Bu organizatörler henüz etkinlikleriyle ilgili bir açıklama yayınlamadı. Bu etkinliklerin de iptal olma olasılıkları artan risklerden sonra olağan gözüküyor.

Dünya Şampiyonası hakkında ise henüz başka bir bilgi verilmedi. Hangi tarihte gerçekleşeceği bilinmiyor.