Epic Games Store Ücretsiz Oyunu Belli Oldu!

409
Epic Games Store Ücretsiz Oyunu Belli Oldu!
Epic Games Store Ücretsiz Oyunu Belli Oldu!

Epic Games Store, haftalık ücretsiz oyun kampanyasına tüm hızıyla devam ediyor. Popülaritesini hızla artıran oyun platformu, kullanıcılarına birbirinden çeşitli türlerde oyunları sunuyor. Yeni yıla oldukça etkili bir giriş yapan Epic Games Store ile Ocak ayını harika bir şekilde kapattık. Bu ay ise platformun hediye ettiği ilk ücretsiz oyunlar sürpriz bir şekilde geçtiğimiz yılda da listede yer almış olan For The King ve Metro: Last Light Redux idi. Bu haftanın ücretsiz oyunu ise Halcyon 6: Starbase Commander olarak açıklandı.

Bu hafta ücretsiz olarak verilecek Halcyon 6: Starbase Commander isimli oyun 24 TL fiyat etiketine sahip ve 18 Şubat saat 19.00’a kadar oyuna ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. Epic Games Store üzerinden kütüphanenize eklediğiniz takdirde sonsuza kadar sizin olacak. Bu kampanya boyunca elde ettiğiniz diğer oyunlar gibi bu oyunu da dilediğiniz anda oynayabileceksiniz. Oyunları bilgisayarınıza yükleyebilmek için ilk olarak Epic Games istemcisini indirmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Halcyon 6: Starbase Commander

Halcyon 6: Starbase Commander

Massive Damage Inc. tarafından geliştirilen ve yayınlanan rol yapma oyunu. Üs kurma, derin taktiksel savaş, mürettebat yönetimi gibi mekanikleri ve gelişen hikâye anlatımıyla oyuncuların karşısına çıkan retro uzay stratejisi. Halcyon 6: Lightspeed Edition, ödüllü bağımsız strateji RYO Halcyon 6’nın büyük ölçüde geliştirilmiş sürümüdür.

Halcyon 6: Starbase Commander

Halcyon 6, Terran uzayının sınırında gizemli bir antik ırk tarafından terk edilmiş olan bir yıldız üssü. Bu üs ayrıca Dünya’nın ve insanlığın da en büyük umutlarını barındırıyor. Halcyon 6 sayesinde New Terran Federation’ın yeni ittifaklar kurma, yeni teknolojileri araştırma ve yaklaşan istilayı engellemek için bir yol bulma konusunda çalışmalar yürüteceksiniz. Ama önce üssü ele geçirmek ve yeniden çalışır hale getirmen gerekiyor.

Özellikler

Halcyon 6: Starbase Commander

  • Üs Kurma: Kaynakları harcayarak üste tesisler (odalar) kurup üretim ve teknoloji olanaklarını geliştir ya da gemiler kurarak daha fazla bölgeyi kontrol etmek için destek sağla.
  • Keşif: Filolarını yaklaşan düşman tehditlerini ortadan kaldırmaları, uzaylı grupları için görev yapmaları veya bonus kaynaklar elde etmeleri için yakınlardaki yıldız kümelerine ata.
  • Mürettebat Yönetimi: Mürettebatı faaliyet etkinliğini büyük ölçüde geliştirmek için istasyondaki tesislere veya savaş, görevler ve etkinlik konusunda eşsiz yollarla katkı sağlamaları için gemilere ata.
  • Derin Taktiksel Savaş: Taktiksel gemi veya kara savaşlarına katılarak düşman etkinliklerine son ver. Bölgede bir güvenli nokta kur ve en sonunda düşmanın ana gemisini yok et!
  • Hikâye Etkinlikleri: Kurulan odalara, uzaylı diplomasisine skorları veya görevli özelliklerine/becerilerine bağlı olarak oyun, savaşa, zaman temelli uygulanabilir bonuslara/dezavantajlara, görevli özelliği değişikliklerine veya herhangi bir sayıda oyun içi çılgın hikâyelere yol açabilecek hikâye etkinlikleri üretecek (genellikle çok seçenekli sonuçlarla).