EA, Need for Speed Hot Pursuit Remastered’ı Duyurdu!

446
EA, Need for Speed Hot Pursuit Remastered'ı Duyurdu!
EA, Need for Speed Hot Pursuit Remastered'ı Duyurdu!

Electronic Arts, dünyanın en popüler oyun yayıncılarından biri. Amerikalı firma yarış, spor, aksiyon vb. birçok farklı türde yayınladığı başarılı ve köklü serilerle biliniyor. Ellerinde bulunan serileri büyük bir marka haline getirmeyi de başarmış bir firma. Bunlardan biri de Need for Speed. Seriyi eski günlerine kavuşturmak isteyen EA, Need for Speed Hot Pursuit Remastered oyununu duyurdu.

Need for Speed, EA’nin sahip olduğu en köklü markalardan biri. 1994 yılından beri birçok oyuncunun sokak yarışlarının heyecanını tatmasını sağlayan seri, arka arkaya çıkan oyunlarıyla hayran kitlesini genişletti.

Need for Speed Hot Pursuit

need-for-speed-hot-pursuit-remastered-geliyorGelelim Need for Speed Hot Pursuit’e. Need for Speed Hot Pursuit, serinin diğer oyunlarına göre oldukça farklı bir yere konuluyor. Burada oyunun Most Wanted, Underground, Carbon veya Shift gibi birçok oyuncu için özel olduğundan bahsetmiyoruz. Hot Pursuit içinde barındırdıklarıyla bu seviyeye ulaştı.

Criterion Games tarafından geliştirilen ve 2010 yılında EA tarafından yayınlanan oyun, kendinden önceki NFS oyunlarına kıyasla farklı bir yapıda oluşturulmuştu. Çünkü oyun ağırlıklı olarak çevrim içi oynamak için tasarlanmıştı. Yalnızca Career kısmını çevrim dışı oynayabildiğiniz oyunda, diğer modları oynayabilmek için EA hesabınızın olması gerekiyordu.

Online bir ekosistem oluşturulması amaçlanan oyunda, arkadaşlarınızla yarışabiliyor, biriniz yarışçı ve biriniz polis olarak yakalamaya çalışabiliyor, arkadaşlarınızı gelişmelerden haberdar edebiliyor ve diğer kişilerin online’da neler yaptıklarını takip edebiliyordunuz.

Need for Speed Hot Pursuit Remastered

ea-need-for-speed-hot-pursuit-remasteredi-duyurdu

EA, orjinal oyunun çıkışından neredeyse 10 yıl sonra, Need for Speed Hot Pursuit Remastered’ın çıkacağını duyurdu. Oyunun Remastered versiyonu da orjinal oyunda olduğu gibi polis-yarışçı kovalamasını içerisinde barındıracak.

Need for Speed Hot Pursuit Remastered gelişmiş grafikleriyle yolda. Oyun PC, PS4 Pro, Xbox One X ve Nintendo Switch’te oynanabilecek. 4K çözünürlük ise yalnızca PC, PS4 Pro ve Xbox One X’te desteklenecek. Nintendo Switch’te ise 1080p 30fps oynama imkanımız olacak.

Oyuna içerik açısından da yenilikler geliyor. Bunlardan en dikkat çekeni, orijinal oyuna göre 6 saatlik ek oynanış süresi oldu. Bunun dışında geliştirilen grafikler sayesinde doku kalitesinde ve yansımalarda gözle görülür miktarda geliştirilmiş. Arabalarınız için yeni renkler, kaplamalar ve başarılar da eklenmiş durumda.

Need for Speed Hot Pursuit Remastered Sistem Gereksinimleri

Hot Pursuit’in Remastered versiyonu sistem gereksinimleri açısından oyuncuları pek de korkutmayacak cinsten.

Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: AMD FX-8350 ya da Intel Core i5-350K
  • RAM: 8 GB
  • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 270x ya da NVIDIA GeForce GTX 660
  • DirectX Sürümü: 11
  • Depolama Alanı: 45 GB

Need for Speed Hot Pursuit Remastered Fiyatı

Oyun şu anda Steam’de listeleniyor. Çıkış tarihi 6 Kasım 2020 olarak belirtilen oyunu oynamak isteyen oyuncuların 220 TL’yi gözden çıkarması gerekiyor. Buraya tıklayarak oyunun Steam mağaza sayfasına ulaşabilirsiniz.