Call of Duty: Warzone Ücretsiz Olarak Sunuldu!

654
Call of Duty: Warzone Ücretsiz Olarak Sunuldu!
Call of Duty: Warzone Ücretsiz Olarak Sunuldu!

Oyun dünyasının en çok tanınan isimlerinden biri olan Activision uzun zamandır adından söz ettiriyor. Bunu da daha önce piyasaya sürdüğü Call of Duty: Modern Warfare oyununa borçlu. Pek çok kişinin oynarken zevk aldığı savaş oyunu için yeni bir mod yayınlandı. Bu oyun modu Call of Duty: Warzone isminde bir Battle Royale ve tamamen ücretsiz olarak herkesin oynayabileceği durumda.

Activision son günlerde birkaç söylentiye konu olmuştu. Söylentilerde yeni bir Battle Royale oyunu veya en azından Battle Royale oyun modunun çıkacağından bahsediliyordu. Görünen o ki söylentiler doğruymuş. Activision, Call of Duty: Warzone isminde tamamen ayrı bir oyun çıkardı. Bu oyun Battle Royale türünde. Yeni ve ücretsiz olmasıyla dikkatleri üzerine çeken Call of Duty: Warzone şu anda oynanabilir durumda.

Call of Duty Warzone Kayıt Olma

call-of-duty-warzone-ucretsiz-olarak-sunuldu

İlk olarak oyuna nasıl sahip olabileceğinizden bahsedelim. Call of Duty: Warzone’un resmi websitesi aracılığıyla oyuna kayıt oluşturmanız gerekiyor. İlk olarak sayfanın alt kısmında bulunan alana e-posta adresinizi yazmanız gerekiyor. Sign Up’a tıkladıktan sonra hesabınızı eşleştirmeniz için bir ekran gelecek. Buradan dilediğiniz hesabınızı kullanabiliyorsunuz. Ardından gelecek olan form kısmında gerekli bilgileri doldurarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Ancak Call of Duty: Modern Warfare oyununa sahipseniz bir şey yapmanıza gerek yok.

call-of-duty-warzone-ucretsiz-olarak-sunuldu
call-of-duty-warzone-ucretsiz-olarak-sunuldu

Activision’ın yaptığı açıklamaya göre Call of Duty: Modern Warfare oyununa sahip olmayan oyuncuların 100 GB kadar bir indirme yapmaları gerekecek. Bu da çok uzun süre oyunun yüklenmesini beklemeniz gerektiği anlamına geliyor. Ancak bu noktada iyi düşünülen bir gerçek var. İndirmenin ilk 20 GB’ı Call of Duty: Modern Warfare’ı çevrimdışı olarak oynayabileceğiniz “Gunfight” isimli demo modunu içeriyor. Bu sayede oyun yüklenirken sıkılmanızın önüne geçiliyor.

Call of Duty: Warzone Hakkında Detaylar

Oyunla ilgili ilk video Activision tarafından yayınlandı. Bu oyunda haritaya alışık olduğumuzdan daha fazla sayıda oyuncu bırakılıyor. Tam 150 kişinin aynı anda savaşa katıldığı büyük bir mücadele söz konusu. Loot sistemi bu oyunda da mevcut. Ancak etraftan toplayabileceğiniz eşyalar arasında silah aksesuarları bulunmuyor. Yalnızca silahların kendisini bulabiliyorsunuz.

Oyuna başlarken seçebileceğiniz iki farklı mod bulunuyor. Bunlardan biri klasik Battle Royale mekaniklerini içeren Warzone olurken diğeri de öldükten sonra dirilebildiğiniz Plunder modu.

Haritaya iniş yaparken bir takım liderinin yönlendirmesi gerekiyor. İniş yapılacak yeri belirleyen takım lideri, takımının haritadaki konumlanmasından sorumlu oluyor. Takım liderliği istendiği takdirde başka birine devredilebiliyor.

call-of-duty-warzone-ucretsiz-olarak-sunuldu

İniş yaptığınızda tamamen savunmasız olmuyorsunuz. Elinizde bulunan tabanca ile rakiplerinize meydan okuyabilirsiniz.

Oyunda çeşitli araçlar bulunuyor. Ulaşım konusunda çeşitli imkanlar sağlanmış durumda ve bu araçların kullanımının yumuşak ve basit olduğu belirtiliyor.

Düşen takım arkadaşlarınızı iyileştirmeniz mümkün.