Black Desert Online, Dünyanın En İyi 5 Açık Dünya RPG Oyunu Arasına Girdi

411
espor-ve-oyun-black-desert-online-dunyanin-en-iyi-5-acik-dunya-rpg-oyunu-arasina-girdi

Pearl Abyss, bugün Black Desert Online’ın dünyanın en iyi ilk 5 Açık Dünya RPG oyunlarından biri olduğunu duyurdu.

Black Desert Online Dünyanın En İyi İlk 5’i Arasına Girdi

Küresel oyun pazarı araştırma şirketi Newzoo’ya göre, Açık Dünya oyunları son on yıldır konsol ve PC’deki en popüler oyun türleri arasında yer alıyor. Black Desert Online, Newzoo tarafından yayınlanan Data Deep Dive: Open-World Games raporuna göre, PC alanında dünyanın en iyi 5 Açık Dünya RPG oyunlarından biri olan tek Kore oyunu olmayı başardı.

black-desert-online-dunyanin-en-iyi-5-acik-dunya-rpg-oyunu-arasina-girdi (2)

Black Desert Online, sürekli güncellemeler ve hizmetler aracılığı ile popülaritesini korumayı başardı. Oyunun Geçtiğimiz Şubat ayında Kuzey Amerika ve Avrupa’da doğrudan hizmete başlamasının ardından, bunu yeni Sage sınıfının küresel güncellemesi ve ilk eşli oynanış zindanı Atoraxxion izledi.

 “En Çok Oynanan MMORPG” Black Desert Online

Black Desert Online, diğer küresel oyun sıralama sitelerinde de en popüler oyun olarak seçildi. Mart ayında Steam’de MMORPG satış ve popülaritede birinci sırada yer aldı. Ayrıca Türkiye’nin en büyük online oyun mağazası Oyunfor’un yaptığı araştırmaya göre, “En Çok Oynanan MMORPG” seçildi.

black-desert-online-dunyanin-en-iyi-5-acik-dunya-rpg-oyunu-arasina-girdi (1)

Pearl Abyss, 19 Haziran’da yayınlanacak olan küresel kullanıcı etkinliği “2021 Heidel Şöleni” aracılığıyla, tüm platformlar ve bölgelerdeki Black Desert kullanıcılarıyla iletişim kurmanın yanı sıra yeni güncellemeler de paylaşmayı planlıyor.

Newzoo’nun konu ile ilgili yazısını buradan okuyabilir ve daha fazla bilgi için Black Desert Türkiye&MENA’nın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.