Alien: Isolation, Epic Games Store’da Ücretsiz!

606
Alien: Isolation, Epic Games Store'da Ücretsiz!
Alien: Isolation, Epic Games Store'da Ücretsiz!

Yılbaşına yaklaşmamızla birlikte birçok farklı platformdan ücretsiz oyun kampanyaları duymaya başladık. Ubisoft ve GOG ile birlikte bu işin öncüsü aslında Epic Games Store oldu. Haftalık ücretsiz oyun kampanyasını yıllardır sürdüren ve bu kampanya kapsamında binlerce oyuncuya kendisini sevdirmiş olan Epic Games, yılbaşında da oyunculara oldukça güzel bir sürpriz yaptı. Aslında bir sürpriz değil toplamda 15 sürpriz desek daha doğru olur.

Epic Games Store, kullanıcıları için Noel Baba rolünü üstleniyora benziyor. Yılbaşı heyecanıyla dolup taşan ve oldukça zor bir yılı geride bırakan tüm oyuncular için oldukça güzel bir kampanya gerçekleştiriyorlar. 17 Aralık’tan, 1 Ocak’a kadar hergün 1 oyun ücretsiz olarak oyunculara dağıtılacak. Epic Games Store üzerinden kütüphanenize hiçbir bedel ödemeden ekleyebileceğiniz bu oyunlara sonsuza kadar sahip olacaksanız ve dilediğiniz zaman indirip oynayabileceksiniz.

alien-isolation-epic-games-storeda-ucretsiz

20 Aralık’ta Defense Grid: The Awakening ücretsiz hale getiren Epic Games Store, bugün Alien: Isolation adlı klasikleşmiş bir yapımı ücretsiz olarak hediye ediyor. 22 Aralık saat 19.00’a kadar Epic Games Store üzerinden bu oyunu ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Alien: Isolation

Alien: Isolation bir korku oyunundan çok bir gerilim oyunu olarak biliniyor. Oyunda serinin ana karakteri olan Ellen Repley’in kızı olan Amanda Repley’i yönetiyoruz. Annesi gibi tamir işlerinde iyi olan Amanda’nın yetenekleri size pek çok şey yapma imkanı verecek. Oyun, annesinden aldığı yardım sinyalinin ardından ona yardım etmek için yola çıkan Amanda’nın macerasını konu almış.

alien-isolation-epic-games-storeda-ucretsizAlien: Isolation hikaye olarak ilk filmle bağlantılı. Yani 1979 yapımı korku filminin tasarımı, hikayesinin işlenişi, müzikleri, mekan tasarımı, karakter tasarımı gibi detaylar hoşunuza gittiyse bu oyunu da beğenmeniz mümkün. Çünkü filmde gördüğünüz bütün detaylar oyuna aktarılmış. Masanın üzerinde duran oyuncaklar, farklı objeler gibi pek çok detay bulunurken, filme göndermeler yapılan kısımlar da mevcut.

alien-isolation-epic-games-storeda-ucretsiz

Kendi mürettebatı ile annesini bulmak için yola çıkan Amanda’nın yolu Sevastapol adlı uzay gemisi ile kesişir. Ancak bu gemiye uzay gemisinden ziyade uzay enkazı demek daha doğru olur. İçerisinde hala hayatta olan bir mürettebatı bulunuyor. Ancak pek de dost canlısı diyemeyiz. Karşınıza çıkacak olan 3 tip düşmandan ilki insanlar olacak. Sizi gördükleri anda saldırmaya başlayan insanların bunu yapmasının en büyük sebebi gemide yaşadıkları olaylar. İkinci düşmanlar ise insan görünümlü androidler. Gemiye girdiğiniz ilk anda size saldırmayan bu robotlar zaman içinde bozulup size saldırmaya başlayacaklar. Son ve asıl düşman ise tabii ki Xenomorph. Tasarımı üzerinde özenle çalışılan bu canlı sevimsiz görüntüsüyle sizi öldürmek için geminin içinde sürekli hareket ediyor olacak.