Alien: Isolation, %95 İndirimle 2,95 TL Oldu!

445
Alien: Isolation, %95 İndirimle 2,95 TL Oldu!
Alien: Isolation, %95 İndirimle 2,95 TL Oldu!

Dünya’nın en çok tercih edilen çevrim içi oyun platformu Steam kullanıcılarının yüzünü sık sık güldürüyor. Gerçekleştirilen indirim dönemleri, ücretsiz oyunlar ve tek bir oyun ya da tek bir yayıncıya yönelik indirimlerle oyuncuların mutlu olması sağlanıyor. Yine bu tarz bir kampanya mevcut. Alien: Isolation adlı bilimkurgu-korku oyunu an itibariyle 2,95 TL karşılığında alınabilir durumda.

Steam’in yeni kampanyasıyla %95 indirime uğrayan Alien: Isolation bedavadan biraz pahalı. Normal fiyatı 59 TL olan oyun indirim sayesinde 2,95 TL karşılığında satın alınabiliyor. Korku oyunu seven oyuncular için kaçırılmayacak bir fırsat. Ne zaman ne yaşanacağını kestiremediğiniz ve gerilim seviyesinin sürekli yüksek tutulduğu bir oyun oynamak istiyorsanız bu oyuna şans vermenizi tavsiye ederiz.

Alien Filmleri

alien-isolation-95-indirimle-295-tl-oldu

Alien: Isolation, Alien temasını en iyi yansıtan oyun olarak görülüyor. 1979 yılından beri ekranlara taşınan Alien(Xenomorph) pek çok filme konu oldu. Bazen Predatorler ile savaştı bazen insanları öldürdü. Genellikle ikisini birden gerçekleştirdiğini düşünecek olursak korku filmlerinin kült olmuş karakterleri arasına girmesinin işten bile olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Filmlerde de ne zaman ne yapacağı asla belli olmayan Xenomorph “Perfect Organism (Mükemmel Organizma)” olarak da biliniyor. Mermiler işlemiyor, duyuları mükemmel ve birbirinden farklı pek çok yeteneğe sahip.

Alien: Isolation

Alien: Isolation hikaye olarak ilk filmle bağlantılı. Yani 1979 yapımı korku filminin tasarımı, hikayesinin işlenişi, müzikleri, mekan tasarımı, karakter tasarımı gibi detaylar hoşunuza gittiyse bu oyunu da beğenmeniz mümkün. Çünkü filmde gördüğünüz bütün detaylar oyuna aktarılmış. Masanın üzerinde duran oyuncaklar, farklı objeler gibi pek çok detay bulunurken, filme göndermeler yapılan kısımlar da mevcut.

alien-isolation-95-indirimle-295-tl-oldu

Alien: Isolation bir korku oyunundan çok bir gerilim oyunu olarak biliniyor. Oyunda serinin ana karakteri olan Ellen Repley’in kızı olan Amanda Repley’i yönetiyoruz. Annesi gibi tamir işlerinde iyi olan Amanda’nın yetenekleri size pek çok şey yapma imkanı verecek. Oyunda annesinden aldığı yardım sinyalinin ardından ona yardım etmek için yola çıkan Amanda’nın macerasını konu almış.

alien-isolation-95-indirimle-295-tl-oldu

Kendi mürettebatı ile annesini bulmak için yola çıkan Amanda’nın yolu Sevastapol adlı uzay gemisi ile kesişir. Ancak bu gemiye uzay gemisinden ziyade uzay enkazı demek daha doğru olur. İçerisinde hala hayatta olan bir mürettebatı bulunuyor. Ancak pek de dost canlısı diyemeyiz. Karşınıza çıkacak olan 3 tip düşmandan ilki insanlar olacak. Sizi gördükleri anda saldırmaya başlayan insanların bunu yapmasının en büyük sebebi gemide yaşadıkları olaylar. İkinci düşmanlar ise insan görünümlü androidler. Gemiye girdiğiniz ilk anda size saldırmayan bu robotlar zaman içinde bozulup size saldırmaya başlayacaklar. Son ve asıl düşman ise tabii ki Xenomorph. Tasarımı üzerinde özenle çalışılan bu canlı sevimsiz görüntüsüyle sizi öldürmek için geminin içinde sürekli hareket ediyor olacak.

alien-isolation-95-indirimle-295-tl-oldu

 

Oyunda gizlilik üzerine yoğunlaşılmış. 3 farklı düşmandan da gizlenerek kurtulmanız mümkün. Ancak oyunun diğer korku oyunlarından ayrılan kısmı bir craft sisteminin bulunması. Amanda isimli karakterimiz enkaz haline gelmiş gemideki parçaları kullanarak bir şeyler ortaya çıkartabiliyor. Silahlar, ses bombaları ve birçok farklı alet kullanabilirsiniz. Elbette silahlar Xenomorph’a karşı pek etkili olmayacak. Ancak alev silahı sayesinde kendinize ufak da olsa zaman kazandırabilirsiniz. Bu sürede saklanacak bir yer bulsanız iyi olur çünkü Xenomorph hemen peşinize düşecek.

Buraya tıklayarak oyunun Steam sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu indirimin kısa süreli olduğunu da hatırlatalım